+48 736 300 439 | ul. Rudzka 28, 01-689 Warszawa

PONAD 20 LAT DOŚWIADZCZENIA W BRANŻY

Oficjalny partner:

Leica APO-Summicron-SL 50 f/2 ASPH.

23.350,00  18.983,74  netto

APO-Summicron-SL 50 mm f / 2 ASPH ustanawia standardy i zajmuje miejsce jako nowy obiektyw referencyjny wśród standardowych obiektywów dostępnych na rynku. Dzięki standardowi L-Mount APO-Summicron-SL 50 mm f / 2 ASPH. jest także w pełni kompatybilny z aparatami produkowanymi przez partnerów L-Mount Alliance, które również wykorzystują mocowanie obiektywu opracowane przez Leica.

Produkt dostępny na zamówienie

Dodaj do Listy życzeń
EAN: 4022243111851 SKU: LE11185 Kategorie: , , , Tagi: , ,
Leica
Obiektyw
Producent Leica
Mocowanie Lecia L
Rodzaj Stałoogniskowy
Typ Standard
Ogniskowa (mm) 50
Otwór przysłony 2 - 22
Konstrukcja optyczna 12 elementów w 10 grupach, 3 soczewki asferyczne
Minimalna odległość ostrości 35 cm
Sposób nastawiania ostrości AF/MF
Średnica filtra E67
Waga 740 g
Wymiary (średnica x długość) 73 x 102
Gwarancja 2 lata

Marka

Leica

Leica

SKU:LE11185

Dwanaście niezwykle precyzyjnie wykonanych soczewek – z których trzy mają powierzchnie asferyczne – ułożonych w dziesięciu grupach, przyczynia się do powstawania najwyższej jakości obrazu, nawet przy otwartej przysłonie. Dzięki najwyższym standardom obiektywy Leica spełniają następującą obietnicę: maksymalny otwór jest otworem roboczym. W związku z tym przymykanie przysłony jest wyłącznie kreatywnym narzędziem do obrazowania i nie jest konieczne do osiągnięcia lepszej jakości obrazu. Naturalne odcienie skóry, łagodne przejścia w bokeh, wyjątkowy kontrast w detalach i stała ostrość od krawędzi do krawędzi obrazów pozbawionych zniekształceń to dalsze cechy obiektywów wyprodukowanych przez Leica Camera,  które także mają zastosowanie do APO-Summicron-SL 50 mm f / 2 ASPH.

Wszystkie szklane elementy w układzie optycznym  załamują światło w określonych kolorach w różnym stopniu. Prowadzi to do tego, że nie wszystkie promienie światła padające od obiektu skupiają się w jednym punkcie obrazowania – wynikiem tego jest aberracja chromatyczna. W nowym APO-Summicron-SL 50 mm f / 2 ASPH. te aberracje chromatyczne są minimalizowane przez korekcję apochromatyczną. W tym celu większość  soczewek zastosowanych w konstrukcji obiektywu jest wykonana ze specjalnie opracowanych, wysokiej jakości rodzajów szkła typu „anomalous partial dispersion”, które przesuwają innowacyjne metody produkcji Leiki do granic możliwości technicznych.

Napęd autofokusu wszystkich obiektywów Summicron-SL wykorzystuje wyjątkowo mocne i wytrzymałe silniki krokowe z DSD® (Dual Syncro Drive ™). Dzięki temu cały odległość ogniskowania może zostać pokonana w zaledwie około 250 milisekund. Leica Camera stosuje również innowacyjne podejście w przypadku technologii ręcznego ustawiania ostrości: obiektywy Summicron-SL mają całkowicie nową koncepcję konstrukcji pierścienia ręcznego ustawiania ostrości. W tej koncepcji magnes pierścieniowy o naprzemiennej polaryzacji  jest osadzony w pierścieniu ręcznego ogniskowania. Pole magnetyczne zmienia swoją biegunowość po obróceniu pierścienia. Czujnik monitoruje stan pola magnetycznego i wysyła dane do głównego procesora. Napęd następnie przesuwa obiektyw do odpowiedniej pozycji ogniskowania na podstawie kąta obrotu i prędkości obrotowej – to z kolei umożliwia jeszcze szybsze i bardziej precyzyjne ręczne ustawianie ostrości.

Zarówno konstrukcja, jak i design najnowszej linii Summicron-SL stanowią kolejny krok naprzód w rozwoju obiektywów do systemu Leica SL. Opracowano nowe, niezwykle precyzyjne metody produkcji i technologie pomiarowe, specjalnie do produkcji tych obiektywów. Rezultaty tego znajdują odzwierciedlenie nie tylko w bardziej kompaktowych wymiarach i znacznie niższej wadze obiektywów, ale także w ich doskonałej jakości obrazowania. W konstrukcji obiektywów APO-Summicron-SL szczególną uwagę zwrócono na zapobieganie rozproszonemu światłu i odbiciom. Wraz z optymalizacją konstrukcji optycznej i mechanicznej, zastosowanie wysokiej jakości powłoki na powierzchniach soczewek redukuje nieuniknione odbicia do absolutnego minimum. Dzięki skutecznemu uszczelnieniu przed kurzem, wilgocią i strumieniom wody oraz powłoce Aquadura na odsłoniętych powierzchniach soczewek, obiektywy mogą być używane bez zastanowienia w prawie każdych warunkach pogodowych.

Obiektyw
Producent Leica
Mocowanie Lecia L
Rodzaj Stałoogniskowy
Typ Standard
Ogniskowa (mm) 50
Otwór przysłony 2 - 22
Konstrukcja optyczna 12 elementów w 10 grupach, 3 soczewki asferyczne
Minimalna odległość ostrości 35 cm
Sposób nastawiania ostrości AF/MF
Średnica filtra E67
Waga 740 g
Wymiary (średnica x długość) 73 x 102
Gwarancja 2 lata