+48 736 300 439 | ul. Rudzka 28, 01-689 Warszawa

PONAD 20 LAT DOŚWIADZCZENIA W BRANŻY

Oficjalny partner:

Leica APO-Summicron-SL 28 f/2 ASPH.

22.150,00  18.008,13  netto

Leica APO-Summicron-SL 28 f / 2 ASPH to kolejny wysokiej klasy obiektyw do systemu SL. Najnowsza optyka to kolejny krok poszerzający tę gamę obiektywów, która słynie z najwyższej klasy parametrów optycznych oraz niezwykle szybkiego i niezawodnego autofokusa.

Availability: 1 w magazynie

Dodaj do Listy życzeń
Obiektyw
Producent Leica
Mocowanie Leica L
Rodzaj Stałoogniskowy
Typ Szerokokątny
Kompatybilność z matrycą Pełna klatka (24 x 36mm)
Ogniskowa (mm) 28
Otwór przysłony 2-22
Konstrukcja optyczna 13 elementów w 10 grupach, 6 powieszchni asferycznych
Minimalna odległość ostrości 24cm
Sposób nastawiania ostrości Manualny
Kąt widzenia (po przekątnej) (°) 75.4
Średnica filtra 67mm (E67)
Waga 700g
Wymiary (średnica x długość) 73 x 102mm

Marka

Leica

SKU:LE11183
Dostępność:

APO-Summicron-SL 28 f / 2 ASPH. uzupełnia istniejące ogniskowe 35, 50, 75 i 90 mm i jednocześnie wprowadza do portfolio prawdziwie szerokokątny obiektyw. Wszystkie obiektywy APO-Summicron-SL mają prawie te same wymiary, a co za tym idzie, ten sam rozmiar filtra. Nasz najnowszy​​APO-Summicron-SL 28 f / 2 ASPH. świetnie sprawdzi się w reportażu, fotografii wnętrz i architektury. Maksymalny otwór przysłony jest wyjątkowo duży jak na tę ogniskową. Mimo to, podobnie jak każdy obiektyw Leiki, ten też jest w pełni użyteczny od pełnego otworu przysłony. Połączenie jasności i ogniskowej daje dodatkowe możliwości twórcze poprzez kontrolowane stosowanie ostrości i rozmycia. Dzięki standardowi L-Mount APO-Summicron-SL 28 f / 2 ASPH. jest kompatybilny z aparatami innych partnerów L-Mount Alliance, które zostały wyposażone w  bagnet opracowany przez nas.

Konstrukcja optyczna składa się z 13 soczewek (z których trzy mają asferyczne powierzchnie po obu stronach) w dziesięciu grupach zapewnia maksymalny poziom jakości obrazu nawet przy szeroko otwartej przysłonie. W konsekwencji nie ma potrzeby przymykania przysłony, aby poprawić jakość obrazu. Naturalne odcienie skóry, miękkie przejścia w efekt bokeh, wyjątkowo kontrastowe szczegóły i ostrość od krawędzi do krawędzi na obrazie pozbawionym zniekształceń: te cechy są w dużej mierze normą w przypadku obiektywów Leica. APO-Summicron-SL 28 f / 2 ASPH. wyróżnia się ponadto korekcją apochromatyczną, która jest godną uwagi cechą obiektywu o tej ogniskowej. Aby zapewnić optymalną korektę aberracji chromatycznych, większość grupowanych soczewek ma anomalną częściową dyspersję i jest wykonana z wysokiej jakości, specjalistycznych rodzajów szkła, których konstrukcja jest tak skomplikowana, że ​​nawet nasze metody – unikatowe na skalę świata – są doprowadzane do granic możliwości.

Silnik autofokusa we wszystkich obiektywach Summicron-SL wykorzystuje wyjątkowo wytrzymałe i wydajne silniki krokowe z DSD® (Dual Syncro Drive ™). Umożliwia to autofokusowi pokonanie całego zakresu ostrości w około 250 milisekund. Jednocześnie Leica Camera stosuje innowacyjne podejście do technologii ręcznego ustawiania ostrości: obiektywy Summicron-SL mają całkowicie nową konstrukcję pierścienia do manualnego ustawiania ostrości w postaci wbudowanego magnesu pierścieniowego o naprzemiennej polaryzacji północ-południe. Kiedy pierścień jest obracany, pole magnetyczne zmienia swoją polaryzację. Czujnik monitoruje stan pola magnetycznego i przesyła dane do głównego procesora. Napęd przesuwa wówczas soczewkę do odpowiedniego położenia ogniskowania na podstawie kąta obrotu i prędkości obrotowej – to z kolei umożliwia jeszcze szybsze i dokładniejsze ręczne ogniskowanie.

Zarówno konstrukcja, jak i projekt najnowocześniejszej serii Summicron-SL to kolejny krok naprzód w rozwoju obiektywów do systemu Leica SL. Nowe, niezwykle precyzyjne metody produkcji i technologie pomiarowe zostały opracowane specjalnie do produkcji tych soczewek – co skutkuje bardziej kompaktowymi wymiarami i znacznie niższą wagą, a także naprawdę wyjątkową jakością obrazowania. Konstruując soczewki APO-Summicron-SL, szczególną uwagę zwrócono na zapobieganie rozproszeniu światła i odbiciom. Oprócz optymalizacji konstrukcji optycznej i mechanicznej, konstruktorzy zredukowali również nieuniknione odbicia do absolutnego minimum poprzez nałożenie wysokiej jakości powłok na powierzchnie soczewek. Dzięki skutecznemu zabezpieczeniu przed kurzem, wilgocią i rozpyloną wodą, a także powłoce Aquadura na odsłoniętych powierzchniach soczewek, te wyjątkowo trwałe soczewki mogą być używane w prawie każdych warunkach pogodowych bez żadnych obaw.

Obiektyw
Producent Leica
Mocowanie Leica L
Rodzaj Stałoogniskowy
Typ Szerokokątny
Kompatybilność z matrycą Pełna klatka (24 x 36mm)
Ogniskowa (mm) 28
Otwór przysłony 2-22
Konstrukcja optyczna 13 elementów w 10 grupach, 6 powieszchni asferycznych
Minimalna odległość ostrości 24cm
Sposób nastawiania ostrości Manualny
Kąt widzenia (po przekątnej) (°) 75.4
Średnica filtra 67mm (E67)
Waga 700g
Wymiary (średnica x długość) 73 x 102mm