+48 736 300 439 | ul. Rudzka 28, 01-689 Warszawa

PONAD 20 LAT DOŚWIADZCZENIA W BRANŻY

Oficjalny partner:

Wimberley WH-200 ver. II głowica

3.229,00  2.625,20  netto

Availability: 5 w magazynie

Dodaj do Listy życzeń
SKU: WIM_MH-200 Kategorie: , , Tag:
Wimberley
Statywy głowice stopki
Producent Wimberley
Model WH-200 ver.II
Rodzaj Gimbal
Wymiary 235x89x247 mm
Waga 1400 g
Materiał wykonania stop aluminium
Udźwig (kg) 40
Liczba osi obrotu 2
Kąt pochylenia 180
Obrót w panoramie 360
Rodzaj płytki Arca-Swiss
Regulacja oporu śruba dociskowa
Zawartość opakowania głowica, instrukcja
Gwarancja 2 lata

Marka

Wimberley

Wimberley

SKU:WIM_MH-200

Wimberley to rodzinna firma prowadzona przez Claya i Davida Wimberley, specjalizuje się wysokiej jakości głowicach fotograficznych i akcesoriach do nich. Wizytówką marki są najlepsze głowice gimbalowe do fotografii sportowej i przyrodniczej.

 

Głowica Wimberley WH-200 II to specjalistyczna, dwuosiowa głowica kardanowa, wyposażona w unikalny mechanizm kołyskowy, który umożliwia precyzyjne wyważenie sprzętu fotograficznego. Idealne ustawienie środka ciężkości aparatu w osiach obrotu pionowego i poziomego pozwala zrównoważyć ciężar zestawu. Przy pracy głowicy na odpowiednio stabilnym statywie mamy wrażenie, że zestaw o wadze 6 kg waży 150 g. Jest to genialne proste rozwiązanie do operowania obiektywami 400, 600, 800 mm z łatwością aparatu kompaktowego.

Konstrukcja głowicy oparta na stalowych łożyskach rolkowych, a nie ciernych zapewnia długoletnią, bezawaryjną pracę. Nie straszne są jej ciężkie i dzikie warunki terenowe. Precyzyjne mechanizmy obrotu i blokad, umożliwiają pozycjonowanie obiektywu z dokładnością porównywalną jedynie z najlepszymi głowicami olejowymi, zaś swoboda i szybkość obsługi przypomina głowice kulowe, ale jest wygodniejsza.

Głowica jest także bardzo bezpieczna w użyciu. Po właściwym wyważeniu aparat z obiektywem  pozostanie w dowolnym położeniu i nie ma szansy uszkodzenia  sprzętu. Każdy, kto miał problem z opadającym obiektywem na klasycznej głowicy kulowej, z pewnością doceni unikalne rozwiązanie Wimberleya.

Mocowanie zestawu na głowicy

Zależnie od posiadanego sprzętu możemy w różny sposób mocować aparat na głowicy. Po pierwsze aparat z małym obiektywem (bez stoy statywowej) możemy zamontować za pomocą dedykowanej płytki Wimberley P-5. Charakteryzuje się ona krótką śrubą 1/4″ przystosowaną do mocowania korpusu aparatu.

Po drugi w długich teleobiektwach wyposażonych w kołnierz mocujące ze stopą przykręcamy płytkę typu Arca-Swiss i taki zestaw montujemy na głowicy. Należy pamiętać o doborze właściwej długości płytki, aby móc precyzyjnie wyważyć cały zestaw.

Trzeci sposób to wymiana całej stopy obiektywu na rozwiązanie proponowane przez Wymberleya. Do większości teleobiektywów dostępnych na rynku producent proponuje własne stopy dedykowane do konkretnych modeli obiektywów. Inżynierowie zdecydowali się na konstruowanie mocowań optyki od nowa z powodu wieloletnich badań i testów, aby zapewnić maksymalną sztywność całego układu i obniżyć środek ciężkości.

I czwarte rozwiązanie pojawiające się w ostatnich latach to obiektywy, których stopy fabrycznie wyposażone są w mocowanie typu Arca-Swiss.

Statywy głowice stopki
Producent Wimberley
Model WH-200 ver.II
Rodzaj Gimbal
Wymiary 235x89x247 mm
Waga 1400 g
Materiał wykonania stop aluminium
Udźwig (kg) 40
Liczba osi obrotu 2
Kąt pochylenia 180
Obrót w panoramie 360
Rodzaj płytki Arca-Swiss
Regulacja oporu śruba dociskowa
Zawartość opakowania głowica, instrukcja
Gwarancja 2 lata