W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X
Wkrótce otwarcie nowego sklepu internetowego!
Z tej okazji będziemy mieli dla was 10% zniżki na wszystkie produkty Tethertools i Nitecore! Zostaw swój mail a otrzymasz kupon rabatowy i jako pierwszy informacje o tym, że już jest otwarty!

Nie jesteś zainteresowany promocją?
Przejdź do sklepu →

6x7

Brak produktów

wróć do kategorii

LEICA 50mm f/2 APO - SUMMICRON-M ASPH.

Leica

LEICA 50mm f/2 APO - SUMMICRON-M ASPH.

nr w katalogu sklepu: LE11141 ● Producent: 11141
Cena: 33 400,00 zł
netto: 27 154,47 zł
Dostępny w ciągu 14 dni
Ilość:
Bezpłatna dostawa w Polsce!

Najnowsze dziecko działu optyki niemieckiego producenta. Obiektyw uznawany za najostrzejszy i najlepszy optycznie instrument kiedykolwiek wyproduktowany przez Leica Camera, firmę słynącą z produktów najwyższej jakości, którym z zaufali najlepsi.

 • Ogniskowa: 50mm
 • Zakres przysłon:  f/2.0 - f/16
 • Pozbawiony wad optycznych.
 • Idealnie korygowana aberracja i dystorsja.

LEICA APO-SUMMICRON-M 50 mm f/2 ASPH. to przełomowy obiektyw, będący kamieniem milowym w konstrukcji optyki fotograficznej. Inżynierowie Leiki po raz kolejny przesunęli granice technicznych możliwości w konstruowaniu obiektywów o najwyższych parametrach technicznych i użytkowych! W rezultacie powstał obiektyw „referencyjny”, o ekstremalnie wyśrubowanych parametrach optycznych, nieosiągalnych nigdy wcześniej, wyznaczający nowe standardy w budowie optyki fotograficznej.

 

Nowy obiektyw charakteryzuje się najwyższymi parametrami spośród wszystkich szkieł systemu Leica-M, produkowanych współcześnie i w przeszłości. Krzywe MTF, prezentujące kontrast drobnych detali w obszarze kadru (lub innymi słowy ostrość obrazu), potwierdzają te osiągi: obiektyw LEICA APO-SUMMICRON-M 50 mm f/2 ASPH. odwzorowuje detale z ponad 50% kontrastem w całym obszarze kadru, przy pełnym otwarciu przysłony! To wynik, jakiego nie osiągnął wcześniej żaden inny obiektyw. Oznacza to, że nowy Summicron to najostrzejszy obiektyw w historii!

 

Jednocześnie obiektyw ten został bardzo starannie skorygowany. Korekcja apochromatyczna zminimalizowała aberrację chromatyczną na kontrastowych krawędziach, gwarantując naturalną reprodukcją drobnych detali. W efekcie użytkownicy tego obiektywu będą mogli cieszyć się najdoskonalszą jakością odwzorowania obrazu, nawet przy największych powiększeniach.

 

Swe wyjątkowe osiągi nowy Summicron zawdzięcza 150-letniej tradycji kultury technicznej Leiki, doświadczeniu jej konstruktorów, najdoskonalszym materiałom i wyjątkowemu reżimowi technologicznemu, zastosowanemu podczas produkcji.

 

Konstrukcyjnie nowy obiektyw bazuje na poprzednim Summicronie-M 50 mm, znajdującym się w ofercie od roku 1979 i będącym dziś najstarszym obiektywem w portfolio systemu M. Klasyczna specyfikacja standardowego obiektywu 50 mm o jasności f/2.0 okazała się idealną bazą – konstruktorzy mogli skupić się wyłącznie na poprawie parametrów optycznych. Budowa układu optycznego została policzona od nowa, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik inżynieryjnych. Wykorzystano doświadczenia z konstrukcji Summiluxów-M: 35 f/1.4 ASPH. i 50 f/1.4 ASPH. – na przykład w grupie soczewek znajdujących się za przysłoną zastosowano element szybujący, zmieniający swoją pozycję względem przedniej grupy podczas ogniskowania. Konstrukcja taka umożliwia zachowanie najwyższych parametrów optycznych w całym zakresie odległości ogniskowania – także na najkrótszych dystansach.

 

Realizacja korekcji apochromatycznej wymagała stworzenia nowych gatunków szkła. Powstały one w wyniku modyfikacji oryginalnych receptur, pochodzących z laboratoriów Leitza. Pod względem technologicznym było to jedno z największych wyzwań, wymagało wielu prób i wieloletniego doświadczenia. Ciągłe doskonalenie szkła optycznego i procesów jego produkcji zostało w Leice doprowadzone do granic inżynierii i sztuki. To właśnie tym technologiom zawdzięczamy jakość naszej optyki – w tym także najnowszego APO-Summicrona.

 

Soczewki nowego obiektywu wykonywane są z selekcjonowanych i sezonowanych płyt szklanych. Szlifuje się je z precyzją nie stosowaną wcześniej w przemyśle optycznym i natychmiast (aby zapobiec utlenianiu) pokrywa dziesiątkami nanomilimetrowych powłok ochronnych i antyodblaskowych. Także części metalowe wykonywane są z wyjątkową dokładnością, ze specjalnych, stabilizowanych stopów, odpornych na zmiany temperatur, a następnie starannie wykończane galwanicznie i lakierniczo.

 

Ręczny montaż obiektywów odbywa się w fabryce Leiki w Solms, nieopodal Frankfurtu nad Menem, pod okiem doświadczonego inżyniera, który nadzoruje cały proces, wielokrotnie sprawdzając obiektyw na poszczególnych etapach za pomocą spektrofotometru. Inżynier ten potwierdza zgodność gotowego produktu z parametrami własnoręcznym podpisem.

 

Wszystkie te elementy – od założeń konstrukcyjnych, przez dobór i zastosowanie najlepszych materiałów, wyjątkową precyzję wykonania w najnowocześniejszych technologiach – aż po niespotykany współcześnie reżim ręcznego montażu i kontrolę jakości – gwarantują, że APO-SUMMICRON-M 50 mm f/2 ASPH. potwierdzi pozycję firmy Leica Camera, jako producenta najlepszych obiektywów na świecie.

WAŻNE INFORMACJE

Zawartość opakowania

 • obiektyw
 • wkręcana metalowa osłona przeciwsłoneczna
 • skórzany utwardzany futerał
 • przedni i tylni dekielek
 • zaślepka osłony przeciwsłonecznej
 • instrukcja obsługi
 • karta gwarancyjna
 • certyfikat producenta

Warunki gwarancji

 • światowa gwarancja Leica Camera
 • okres trwania gwarancji - 2 lata
POWIADOM ZNAJOMEGO
Twoje imię:
Twój adres e-mail:
Imię odbiorcy:
E-mail odbiorcy:
Wiadomość:
KOSZTY PRZESYŁKI
Kurier UPS
przedpłata na konto: 36.00 zł
przesyłka "za pobraniem": 36.00 zł
Darmowa dostawa przy zamówieniu powyżej 10 000 zł!